Orlické sportovní sdružení

Nejlepší sportovci okresu Ústí nad Orlicí za rok 2017

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ
1. místo  Robert Krupička,39 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí,atletika – nejlepší český běžec do vrchu, 1.MČR na Šeráku,11.ME(Slovinsko), 5.místo na MS na dlouhé distance(Itálie), 3.místo v družstvech na MS (Itálie), 5.místo  na World Skyrunning Series v Itálii. Trenérem je Jan Vencl
2. místo  Adéla Stránská, 26 let – Českotřebovský běžecký klub Iscarex – členka repre ČR v atletice-běhy, na MS v běhu do vrchu 3.místo v soutěži družstev, na MČR v Běchovicích 3.místo, na MČR 10km 3.místo, na MČR v běhu do vrchu 4.místo, na MČR v přespolním běhu 8.místo, na Akademickém MČR v přespolním běhu 2.místo, Velká Kunratická -2.mnísto, finále SP ve vertikálním km 6.místo
3. místo  Monika Simonová,29 let – Cyklotrénink F.Trkal , Lanškroun – na SP v Lublani a Albi  2x3.místo, 3. a 9.místo na MS amatérů v časovce , 1.místo na MČR v časovce masters a celková vítězka této extraligy, celkem 34 závodů, z toho 24x podium a z toho 13x 1.místo, 1. a 2.místo na závodech rakouského a polského poháru
4. místo  Martin Viktorin, 20 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – reprezentant ČR , vítěz v Kick Light (KL)v Grandchampions,v EP v Chorvatsku, 2.místo v KL v Bratislavě,1.místo v Mnichově, vítěz Světového poháru v Rakousku, mistr ČR LC (Lightcontact) i KL , vítěz mezin.turnaje Czech Open,9.místo na MS Wako dospělých v Budapešti. , celkem 104 vítězství, 30 proher
5. místo   Milan Žemlička, 21 let – Klub biatlonu Letohrad- na MEJ v Novém Městě 1.místo ve stíhacím závodě,2 x 5.místo ve vytrvalostním závodě a sprintu, na MSJ v Osrblie 4.místo ve štafetě, 5.místo ve stíhacím závodě a 6.místo v rychlostním závodě, v žebříčku ČP na 1.místě, mistr ČR v juniorech rychlostní závod
6. místo  Jakub Stejskal, 19 let – SK Žamberk,rychlostní kanoistika – seniorský reprezentant ČR, závodí na kajaku a na ME U23 v Srbsku byl na 10.místě v K2 na 1000m a na 17.místě v K4 na 1000m, na MSU23 v Rumunsku byl na 13.místě v K2 na 1000m, při mezinárodní regatě v Piešťanech 2x5.místo, na MČR 1.místo K2 na 5km,2.místo K2 na 1000m,2x4.místo(K1 1000m a K1 5km)
7. místo  Jiroušková Jana,38 let – Prestige Cycling team Rybník – na ME v Aquatlonu 4.místo v kat.U23+Elite(Bratislava), v ČP 3x2.místo a 1x3.místo , v celkovém pořadí ČP 2.místo v ČR, triatlon – 2x2.místo v ČP, 1x1.místo s následnou diskvalifikací za odložení helmy v Depu, na prvním Halfironmanu (plavání,kolo,běh) v životě 8.místo v kat.ELITE a 4.místo v kat.30-39 let, k tomu účast na bězích Iscarex a triatlonu v okolí
JEDNOTLIVCI DOROST A JUNIOŘI
1. místo  Vojtěch Mlynář, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika, nejlepší český junior na 800m, 1.místo na 800m i 1500m na MČR juniorů, 2.místo na MČR v hale na 800m, na MČR v Jablonci N.N. zaběhl rekord a jako první junior v ČR se dostal pod 1:50. Na MČR mužů do 22 let 1.místo, 1.místo v mezistátním utkání juniorů, na ME v Itálii 5.místo, ve finále Diamantové ligy v Curychu do 23 let 1.místo, na VC v Chebu překonal českosl.rekord v běhu na 1000m, je na 6.místě v Evropě . Trenér  Jan Vencl.
2. místo   Vojtěch Procházka,18 let – SK Žamberk,rychlostní kanoistika – na ME v Srbsku 1.místo v K4 na 1000m(!), na MS juniorů v Rumunsku 8.místo v K1 na 500m,na MČR 2x1.místo(K1 500m a K1 5km),2.místo v K2 na 500m a 3.místo v K2 na 1000m
3. místo   Martin Barták, 18 let – Ski klub České  Petrovice, travní lyžování – vítěz ČP v kategorii junior, 3x vítěz závodů FIS, 1x vítěz SP mužů, 8x TOP10 ve SP, 5x TOP3 ve SP, 4.místo ve SP v mužích (celkové hodnocení), nejlepší junior ve SP, 4x juniorský Mistr světa, 3.místo na MS mužů v obřím slalomu a 4.místo v superkombinaci
4. místo   Patrik Vébr, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika – opora družstva mužů ve 2.lize, 1.místo na MČR juniorů na 5000m, 1.místo MČR juniorů (silniční běh Běchovice), 2.místo na 5000m při repre utkání na Slovensku,2x1.místo na Evropských běžeckých tour v Itálii a Švýcarsku, v juniorských tabulkách 1.místo na 3000m a 5000m na dráze, 7.místo na 1500m na dráze, trenér Jan Vencl
5. místo   Lukáš Vašina, 18 let  - TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal – hraje za VK Ostrava (nejmladší hráč v extralize) i za Sokol Česká Třebová,  reprezentant ČR – Mistr Evropy s U19,na MS s U19 7.místo, na MS s U 21 15.místo , na prestižním turnaji v ruské Anapě vyhlášen nejlepším hráčem
6. místo   Adam Pánek, 18 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – 1.místo na ME juniorů v Makedonii v Kick Lightu (KL), 3. na stejném ME juniorů v Lightcontactu (LC), vítěz v KL i LC v Evropském poháru v Chorvatsku i Bratislavě a Mnichově (tam 1. a 3.místo), 2.místo na Světovém poháru v KL v Rakousku, vítěz World Cup v KL v Budapešti, dvojnásobný mistr ČR v LC i KL, vítěz mezinárodního turnaje Czech Open
7. místo   Vojtěch Vondra, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika-opora družstva mužů ve 2.lize, 1.místo na MČR v hale juniorů na 3000m,1.místo na 1500m  na Zlaté tretře ve vloženém závodě, v českých juniorských tabulkách na 2.místě na 3000m, a 3.místo na 1500m a 3000m na dráze, trenér Jan Vencl
8. místo   Tomáš Křivda, 18 let – K.O.B. Choceň – člen repre dorostu i juniorů, na MČR 2x1.místo (noční a ve sprintu), 5.místo v klasice a 3.místo ve štafetě, na MSJ ve Finsku 17.místo na krátké trati, v Poháru Středoevropských zemí 2x2.místo(v závodě jednotlivců a sprintu)  a 1x1.místo ve štafetě, řada další úspěchů na závodech v ČR
9. místo   Jakub Štvrtecký,19 let – Klub biatlonu Letohrad- 4.místo ve štafetě na MEJ v Osrblie a 9.místo v rychlostním závodě na MED v Osrblie, 8.místo na MEJ ve stíhacím závodě v Novém Městě, 3.místo na MČR ve stíhacím závodě, 2.místo na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, 2.místo v ČP
10. místo  Justýna Bouchalová, 18 let – Radiový orientační běh Lokomotiva Česká Třebová – v roce 2017 se zúčastnila všech 7 MČR, 2x byla na 1.místě,2x na 2.místě,2x na 3.místě a 1x na 4.místě , tzn. 1.místo v národním měřítku, na ME v Litvě 2x 5.místo a přispěla ke zlatu a stříbru juniorek v družstvech, v individuálním sprintu pak 8.místo a ve foxoringu 15.místo
JEDNOTLIVCI ŽACTVO
1. místo   Luděk Abrahám, 15 let – Klub biatlonu Letohrad – 1.místo v žebříčku ČP, 1.místo na MČR v rychlostním závodě, 3x1.místo na závodech ČP a 3.místo v běhu na lyžích v závodě ČP
2. místo   Klára Bartošková, 15 let – AC Vysoké Mýto, atletika – sprinterské tratě , na LODM získala 2 medaile, na MČR 2.místo, stala se členkou repre ČR U15 ,ve štafetě v Chorvatsku 1.místo a 4.místo individuálně, pravidelně nastupuje v 1.lize žen. Je všestrannou atletkou, která patří do nejužší české špičky ve víceboji, na MČR skončila na 4.místě
3. místo   Petr Dvořáček, 15 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – vítěz Evropského poháru Wako v Chorvatsku, vítěz Slovak Open v LC(Lightcontact) i v KL(Kick Light), vítěz turnaje Czech Open a vítěz Wako v K1 Europan cup v Praze, 5.místo na ME Wako starších žáků v Makedonii, Mistr ČR v LK i LC 2x2.místo na pohárech v Maďarsku a Rakousku, 3.místo na German Open v LC i KL
4. místo   Adéla Krátká, 14 let – TJ Spartak Letohrad , karate team KCK – 2.místo na ME karate Shotokan v Pardubicích v kategorii kumite dorostenek do 54 kg, je vítězkou řady turnajů doma i v zahraničí karate Shotokan,WKF a WUKF , v kategorii dorostenek získala pohár nejúspěšnější závodnice Pardubického kraje
5. místo   Nela Hýblová, 12 let – TJ Lokomotiva Česká Třebová, plavání – na zimním a letním MČR dvanáctiletých získala 1-stříbro a 3x bronz, je několikanásobnou přebornicí kraje(7 zlatých, 4x stříbro a 1x bronz)m účastnice LODM , kde získala pro PK 1x2.místo a 3x3.místo . Její doménou jsou motýlkářské, znakařské a kraulařské tratě.
6. místo   Roman Unzeitig, 15 let – TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal – reprezentant ČR, kapitán družstva mladších a starších žáků
7. místo   Adéla Moravcová, 14 let – TOSK Žamberk, tenis ( + Natálie Jindrová (čtyřhra) – 2x2.místo na přeborech Východočeské oblasti, byla členkou vítězného družstva staršího žactva ve Vč.oblasti, na přeborech jednotlivců ČR se probojovala do semifinále dvouhry a finále čtyřhry, v konečném žabříčku je na 1.místě ve Vč.oblasti a na 13.místě v ČR, trenérem je Radek Neugebauer
8. místo   Sára Viktorie Serbousková,13 let – Českotřebovský běžecký klub Iscarex – mladší žákyně by la na Evropských dětských atletických hrách na 800m na 2.místě, na KP žactva na 800m 1.místo, na seriálu běhů Iscarex 1.místo ve své kategorii, na MČR v přespolním běhu 6.místo , zvítězila v 27 běžeckých závodech mimo dráhu (z 29 absolvovaných)
9. místo   Nikola Marková, 12 let – Klub biatlonu Letohrad – 1.místo na závodě s hromadným startem na MČR, 3.místo v závodě ČP
10. místo   Eliška Zemanová, 11 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – nejmladší vítězka v anketě poháru jednotlivců u ČSFU, vítězka mezinárodního turnaje v ČR(Points fighting,Lightcontact), stejně tak v Bratislavě,Mnichově a Budapešti, Mistryně ČR v PF,LC i KL , na Evropském poháru v Chorvatsku obsadila  2.místo a 3.místo na Světovém poháru v Rakousku
KOLEKTIV Z VESNIC
TJ Sokol Libchavy – oddíl fotbalu – v činnosti je celkem 9 družstev, muži A hrají I.B.třídu, dorost ,mladší a starší žáci KP, další aktivity jsou přípravky (4 družstva), a stará garda . Družstvo ročníku 2010 postoupilo do finále Ondrášovka Cupu – 24 týmů z celé ČR.U každého družstva pracují kvalifikovaní trenéři.
KOLEKTIVY MLÁDEŽE
1. místo   SK Hokejbal Letohrad – mladší dorost a starší žáci  – mladší dorost postoupil ze skupiny do play off, z něj se probojovali do finále 4 nejlepší týmů ČR, ten vyhráli a stali se Mistry ČR,kapitánem byl Filip Lux, trenérem Petr Vychytil a vedoucím družstva Eva Gelová, starší žáci vyhráli základní část, postoupili až do finále, kde prohráli o jedinou branku a obsadili 2.místo v ČR, kapitánem Jan Bečka, trenéry Jakub Sudík a David Janďourek a vedoucí  Olga Kerschbaumová
2. místo   TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal, kolektivy mládeže – junioři -1.místo v I.lize, 2.místo na MČR České obce sokolské , kadeti- 9.místo v extralize kadetů , starší žáci – 1.místo v KP, 3.místo na MČR a v ČP , velkou výhodou oddílu je stálá návaznost na všechny kategorie
3. místo   Klub biatlonu Letohrad – družstvo žactva do 15 let (2.místo v Českém poháru) a dorostu do 19 let (1.místo v Českém poháru)
4. místo   TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – fotbal ,starší dorost – vítězové KP, po 15-ti letech postoupili do divize, po podzimní části jsou na 7.místě ze 16-ti účastníků
5. místo   Klub orientačního běhu Choceň – dorostenky a dorostenci – v České lize klubů 6.místo, v Českém poháru štafet 6.místo, ve sprintových štafetách 5.místo a ve štafetách dorostenců 3.místo, trenérem je Jiří Švadlena
KOLEKTIVY DOSPĚLÝCH
1. místo   TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - fotbal muži – muži vyhráli nečekaně divizní soutěž C 2016/2017 a poprvé v historii oddílu postoupilo do České fotbalové ligy (3.nejvyššší soutěž v ČR – veliký úspěch), po podzimu jsou na 11.místě  z 18 mužstev , trenérem je Vladimír Chudý
2. místo   Lokomotiva Česká Třebová kuželky muži – mužstvo se stalo vítězem 1.ligy a postoupilo do tzv.Interligy (mezinárodní soutěž), kde jsou v polovině sezóny na 3.místě
3. místo   TJ Lokomotiva Česká Třebová- hokejbal ženy – 2.místo na MČR, tři hráčky družstva hrají v reprezentaci ČR (Mistryně světa z Pardubic 2017), ve východočeském přeboru žen open se umístili v horní polovině tabulky, trenérem je Michal Broulík
4. místo   Volejbalový klub Choceň muži – nejúspěšnější mužstvo v Pardubickém kraji, v současnosti hraje 2.ligu a je na 2.místě, VK má ještě B mužstvo, které vyhrálo KP a hráli kvalifikaci o postup do 2.ligy, postup jim však unikl, v klubu ještě hraje družstvo žen – v KP na 2.místě
5. místo   SK Hokejbal Letohrad muži – hraji v Extralize a v základní části se umístili na 5.místě a probojovali se do play off, kde ve čtvrtfinále podlehli pozdějšímu Mistrovi ČR, celkově skončili na 6.místě, trenéry jsou Filip Červenka a Tomáš Friml
SÍŇ SLÁVY
Miloslav Chvátil , TOSK Žamberk , 70 let – nejvýraznější osobnost obnovy činnosti TK TOSK po roce 1969, 1974-2002 předseda klubu, v těchto letech zastupoval TOSK v okresních a oblastních tenisových svazech, hrál za 1.družstvo dospělých, trénoval mládež, byl vedoucím družstev, do dnešních dnů stále aktivní, vede dlouhodobou oddílovou soutěž, je autorem almanachů k výročím, v 70. až 90.letech výrazná postava tělovýchovy a sportu v Žamberku i v rámci okresu Ústí n.O.
REPRE V CIZÍM DRESU
Ondřej Moravec, 33 let – český reprezentant, v roce 2017 2.místo ve vytrvalostním závodě na MS v Hochfilzenu a 2.místo v rychlostním závodě ve SP v Kontiolahti
HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI
Pavel Richter a Lukáš Schauer – na MS v Hradci Králové mentálně postižených získali bronzové medaile v družstvech ve stolním tenise, na MČR ve čtyřhře 1.místo v kategorii mužů, v jednotlivcích 1.(Richter)  a 2.místo (Schauer)
VETERÁNI
1. místo   Vladimír Nebola, 47 let – TJ Spartak Letohrad, oddíl kulturistiky,benčpres, váhová kategorie do 83kg , MČR nad 40 let 2x1.místo, na MČR v Ostravě 2.místo, na MS v Litvě 5.místo, na ME nad 40 let ve Španělsku 1.místo – Mistr Evropy
2. místo   Jiří STRNAD, 71 let – Klub vodních sportů Žamberk – na ME ve Francii v kategorii dračích lodí muži senioři získal 1.místo na 200m a 500m, a 2.místo na 2000m
3. místo   Jana Matyášová, 52 let  - společnost Silvita spol. s r.o. Ústí nad Orlicí – 4.místo na MS veteránů v běhu do vrchu v jednotlivcích, 2.místo v běhu do vrchu v týmové soutěži na MS, absolvovala 52 závodů (5x 1.místo), v ČP 2.místo v ženách, 1.místo v poháru Iscarex 2017
TRENÉŘI, CVIČITELÉ, ROZHODČÍ
Michal Broulík, 29 let – trenér Lokomotiva Česká Třebová hokejbal, asistent trenéra reprezentace  ČR na MS v hokejbale 2017 v Pardubicích, trenér licence B, postupně v klubu trenér mládeže, mužů a nyní žen
Tomáš Friml , 34 let – trenér SK hokejbal Letohrad, hlavní trenér extraligového mužstva a šéftrenér mládeže, byl asistentem trenéra reprezentace ČR na posledním MS v Pardubicích ,kde skončili na 3.místě
Jiří Kouba,42 let – trenér volejbalu Sokol Česká Třebová II., dlouholetý úspěšný trenér, především v kategorii dívek, trenér prvoligových kadetek
Václav Lepša, 44 let – trenér Lokomotiva Česká Třebová,lední hokej –jeho specializací je trénink brankářů, během 9 let působení v oddíle se vlastní pílí vypracoval v regionálního trenéra ČSLH pro brankáře, svým zájmem a přístupem k tréninku motivuje k lepším výkonům nejen své svěřence,ale i své kolegy trenéry.
Milena Matějková,  63 let – TJ Sokol Sloupnice turistika – dlouholetá členka odboru KČT ve Sloupnici, kdysi vedoucí turistiky mládeže, kronikářka a propagační pracovnice odboru, nyní pokladní, spoluorganizátorka pochodu Sloupenskými lesy a mnoha výletů na území ČR i v zahraničí
Radek Neugebauer, 46 let – trenér tenisu TOSK Žamberk, dlouholetý hlavní trenér klubu,v letošním roce připravil a trenérsky vedl družstvo staršího žactva, v oddílu trénuje padesátku závodních hráčů a velkou skupinu začínajících tenistů, řada dalších hráčů a hráček je díky jemu umístěna na žebříčcích ČR i kraje
Oldřich Skalický ,56 let – Jiskra Ústí nad Orlicí - organizátor mládežnických výběrů OFS Ústí n.O., stará se o výběry OFS U10,U11,U12  , předseda komise mládeže OFS, člen komise mládeže KFS Pardubice
Milan Záleský, 80 let – dlouholetý rozhodčí atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

1. místo  Robert Krupička,39 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí,atletika – nejlepší český běžec do vrchu, 1.MČR na Šeráku,11.ME(Slovinsko), 5.místo na MS na dlouhé distance(Itálie), 3.místo v družstvech na MS (Itálie), 5.místo  na World Skyrunning Series v Itálii. Trenérem je Jan Vencl

2. místo  Adéla Stránská, 26 let – Českotřebovský běžecký klub Iscarex – členka repre ČR v atletice-běhy, na MS v běhu do vrchu 3.místo v soutěži družstev, na MČR v Běchovicích 3.místo, na MČR 10km 3.místo, na MČR v běhu do vrchu 4.místo, na MČR v přespolním běhu 8.místo, na Akademickém MČR v přespolním běhu 2.místo, Velká Kunratická -2.mnísto, finále SP ve vertikálním km 6.místo

3. místo  Monika Simonová,29 let – Cyklotrénink F.Trkal , Lanškroun – na SP v Lublani a Albi  2x3.místo, 3. a 9.místo na MS amatérů v časovce , 1.místo na MČR v časovce masters a celková vítězka této extraligy, celkem 34 závodů, z toho 24x podium a z toho 13x 1.místo, 1. a 2.místo na závodech rakouského a polského poháru

4. místo  Martin Viktorin, 20 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – reprezentant ČR , vítěz v Kick Light (KL)v Grandchampions,v EP v Chorvatsku, 2.místo v KL v Bratislavě,1.místo v Mnichově, vítěz Světového poháru v Rakousku, mistr ČR LC (Lightcontact) i KL , vítěz mezin.turnaje Czech Open,9.místo na MS Wako dospělých v Budapešti. , celkem 104 vítězství, 30 proher

5. místo   Milan Žemlička, 21 let – Klub biatlonu Letohrad- na MEJ v Novém Městě 1.místo ve stíhacím závodě,2 x 5.místo ve vytrvalostním závodě a sprintu, na MSJ v Osrblie 4.místo ve štafetě, 5.místo ve stíhacím závodě a 6.místo v rychlostním závodě, v žebříčku ČP na 1.místě, mistr ČR v juniorech rychlostní závod

6. místo  Jakub Stejskal, 19 let – SK Žamberk,rychlostní kanoistika – seniorský reprezentant ČR, závodí na kajaku a na ME U23 v Srbsku byl na 10.místě v K2 na 1000m a na 17.místě v K4 na 1000m, na MSU23 v Rumunsku byl na 13.místě v K2 na 1000m, při mezinárodní regatě v Piešťanech 2x5.místo, na MČR 1.místo K2 na 5km,2.místo K2 na 1000m,2x4.místo(K1 1000m a K1 5km)

7. místo  Jiroušková Jana,38 let – Prestige Cycling team Rybník – na ME v Aquatlonu 4.místo v kat.U23+Elite(Bratislava), v ČP 3x2.místo a 1x3.místo , v celkovém pořadí ČP 2.místo v ČR, triatlon – 2x2.místo v ČP, 1x1.místo s následnou diskvalifikací za odložení helmy v Depu, na prvním Halfironmanu (plavání,kolo,běh) v životě 8.místo v kat.ELITE a 4.místo v kat.30-39 let, k tomu účast na bězích Iscarex a triatlonu v okolí

 

JEDNOTLIVCI DOROST A JUNIOŘI

1. místo  Vojtěch Mlynář, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika, nejlepší český junior na 800m, 1.místo na 800m i 1500m na MČR juniorů, 2.místo na MČR v hale na 800m, na MČR v Jablonci N.N. zaběhl rekord a jako první junior v ČR se dostal pod 1:50. Na MČR mužů do 22 let 1.místo, 1.místo v mezistátním utkání juniorů, na ME v Itálii 5.místo, ve finále Diamantové ligy v Curychu do 23 let 1.místo, na VC v Chebu překonal českosl.rekord v běhu na 1000m, je na 6.místě v Evropě . Trenér  Jan Vencl.

2. místo   Vojtěch Procházka,18 let – SK Žamberk,rychlostní kanoistika – na ME v Srbsku 1.místo v K4 na 1000m(!), na MS juniorů v Rumunsku 8.místo v K1 na 500m,na MČR 2x1.místo(K1 500m a K1 5km),2.místo v K2 na 500m a 3.místo v K2 na 1000m

3. místo   Martin Barták, 18 let – Ski klub České  Petrovice, travní lyžování – vítěz ČP v kategorii junior, 3x vítěz závodů FIS, 1x vítěz SP mužů, 8x TOP10 ve SP, 5x TOP3 ve SP, 4.místo ve SP v mužích (celkové hodnocení), nejlepší junior ve SP, 4x juniorský Mistr světa, 3.místo na MS mužů v obřím slalomu a 4.místo v superkombinaci

4. místo   Patrik Vébr, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika – opora družstva mužů ve 2.lize, 1.místo na MČR juniorů na 5000m, 1.místo MČR juniorů (silniční běh Běchovice), 2.místo na 5000m při repre utkání na Slovensku,2x1.místo na Evropských běžeckých tour v Itálii a Švýcarsku, v juniorských tabulkách 1.místo na 3000m a 5000m na dráze, 7.místo na 1500m na dráze, trenér Jan Vencl

5. místo   Lukáš Vašina, 18 let  - TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal – hraje za VK Ostrava (nejmladší hráč v extralize) i za Sokol Česká Třebová,  reprezentant ČR – Mistr Evropy s U19,na MS s U19 7.místo, na MS s U 21 15.místo , na prestižním turnaji v ruské Anapě vyhlášen nejlepším hráčem

6. místo   Adam Pánek, 18 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – 1.místo na ME juniorů v Makedonii v Kick Lightu (KL), 3. na stejném ME juniorů v Lightcontactu (LC), vítěz v KL i LC v Evropském poháru v Chorvatsku i Bratislavě a Mnichově (tam 1. a 3.místo), 2.místo na Světovém poháru v KL v Rakousku, vítěz World Cup v KL v Budapešti, dvojnásobný mistr ČR v LC i KL, vítěz mezinárodního turnaje Czech Open

7. místo   Vojtěch Vondra, 19 let – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí atletika-opora družstva mužů ve 2.lize, 1.místo na MČR v hale juniorů na 3000m,1.místo na 1500m  na Zlaté tretře ve vloženém závodě, v českých juniorských tabulkách na 2.místě na 3000m, a 3.místo na 1500m a 3000m na dráze, trenér Jan Vencl

8. místo   Tomáš Křivda, 18 let – K.O.B. Choceň – člen repre dorostu i juniorů, na MČR 2x1.místo (noční a ve sprintu), 5.místo v klasice a 3.místo ve štafetě, na MSJ ve Finsku 17.místo na krátké trati, v Poháru Středoevropských zemí 2x2.místo(v závodě jednotlivců a sprintu)  a 1x1.místo ve štafetě, řada další úspěchů na závodech v ČR

9. místo   Jakub Štvrtecký,19 let – Klub biatlonu Letohrad- 4.místo ve štafetě na MEJ v Osrblie a 9.místo v rychlostním závodě na MED v Osrblie, 8.místo na MEJ ve stíhacím závodě v Novém Městě, 3.místo na MČR ve stíhacím závodě, 2.místo na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích, 2.místo v ČP

10. místo  Justýna Bouchalová, 18 let – Radiový orientační běh Lokomotiva Česká Třebová – v roce 2017 se zúčastnila všech 7 MČR, 2x byla na 1.místě,2x na 2.místě,2x na 3.místě a 1x na 4.místě , tzn. 1.místo v národním měřítku, na ME v Litvě 2x 5.místo a přispěla ke zlatu a stříbru juniorek v družstvech, v individuálním sprintu pak 8.místo a ve foxoringu 15.místo

 

JEDNOTLIVCI ŽACTVO

1. místo   Luděk Abrahám, 15 let – Klub biatlonu Letohrad – 1.místo v žebříčku ČP, 1.místo na MČR v rychlostním závodě, 3x1.místo na závodech ČP a 3.místo v běhu na lyžích v závodě ČP

2. místo   Klára Bartošková, 15 let – AC Vysoké Mýto, atletika – sprinterské tratě , na LODM získala 2 medaile, na MČR 2.místo, stala se členkou repre ČR U15 ,ve štafetě v Chorvatsku 1.místo a 4.místo individuálně, pravidelně nastupuje v 1.lize žen. Je všestrannou atletkou, která patří do nejužší české špičky ve víceboji, na MČR skončila na 4.místě

3. místo   Petr Dvořáček, 15 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – vítěz Evropského poháru Wako v Chorvatsku, vítěz Slovak Open v LC(Lightcontact) i v KL(Kick Light), vítěz turnaje Czech Open a vítěz Wako v K1 Europan cup v Praze, 5.místo na ME Wako starších žáků v Makedonii, Mistr ČR v LK i LC 2x2.místo na pohárech v Maďarsku a Rakousku, 3.místo na German Open v LC i KL

4. místo   Adéla Krátká, 14 let – TJ Spartak Letohrad , karate team KCK – 2.místo na ME karate Shotokan v Pardubicích v kategorii kumite dorostenek do 54 kg, je vítězkou řady turnajů doma i v zahraničí karate Shotokan,WKF a WUKF , v kategorii dorostenek získala pohár nejúspěšnější závodnice Pardubického kraje

5. místo   Nela Hýblová, 12 let – TJ Lokomotiva Česká Třebová, plavání – na zimním a letním MČR dvanáctiletých získala 1-stříbro a 3x bronz, je několikanásobnou přebornicí kraje(7 zlatých, 4x stříbro a 1x bronz)m účastnice LODM , kde získala pro PK 1x2.místo a 3x3.místo . Její doménou jsou motýlkářské, znakařské a kraulařské tratě.

6. místo   Roman Unzeitig, 15 let – TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal – reprezentant ČR, kapitán družstva mladších a starších žáků

7. místo   Adéla Moravcová, 14 let – TOSK Žamberk, tenis ( + Natálie Jindrová (čtyřhra) – 2x2.místo na přeborech Východočeské oblasti, byla členkou vítězného družstva staršího žactva ve Vč.oblasti, na přeborech jednotlivců ČR se probojovala do semifinále dvouhry a finále čtyřhry, v konečném žabříčku je na 1.místě ve Vč.oblasti a na 13.místě v ČR, trenérem je Radek Neugebauer

8. místo   Sára Viktorie Serbousková,13 let – Českotřebovský běžecký klub Iscarex – mladší žákyně by la na Evropských dětských atletických hrách na 800m na 2.místě, na KP žactva na 800m 1.místo, na seriálu běhů Iscarex 1.místo ve své kategorii, na MČR v přespolním běhu 6.místo , zvítězila v 27 běžeckých závodech mimo dráhu (z 29 absolvovaných)

9. místo   Nikola Marková, 12 let – Klub biatlonu Letohrad – 1.místo na závodě s hromadným startem na MČR, 3.místo v závodě ČP

10. místo   Eliška Zemanová, 11 let – Falcon Kickbox Vysoké Mýto – nejmladší vítězka v anketě poháru jednotlivců u ČSFU, vítězka mezinárodního turnaje v ČR(Points fighting,Lightcontact), stejně tak v Bratislavě,Mnichově a Budapešti, Mistryně ČR v PF,LC i KL , na Evropském poháru v Chorvatsku obsadila  2.místo a 3.místo na Světovém poháru v Rakousku

 

KOLEKTIV Z VESNIC

TJ Sokol Libchavy – oddíl fotbalu – v činnosti je celkem 9 družstev, muži A hrají I.B.třídu, dorost ,mladší a starší žáci KP, další aktivity jsou přípravky (4 družstva), a stará garda . Družstvo ročníku 2010 postoupilo do finále Ondrášovka Cupu – 24 týmů z celé ČR.U každého družstva pracují kvalifikovaní trenéři.

 

KOLEKTIVY MLÁDEŽE

1. místo   SK Hokejbal Letohrad – mladší dorost a starší žáci  – mladší dorost postoupil ze skupiny do play off, z něj se probojovali do finále 4 nejlepší týmů ČR, ten vyhráli a stali se Mistry ČR,kapitánem byl Filip Lux, trenérem Petr Vychytil a vedoucím družstva Eva Gelová, starší žáci vyhráli základní část, postoupili až do finále, kde prohráli o jedinou branku a obsadili 2.místo v ČR, kapitánem Jan Bečka, trenéry Jakub Sudík a David Janďourek a vedoucí  Olga Kerschbaumová

2. místo   TJ Sokol Česká Třebová II. volejbal, kolektivy mládeže – junioři -1.místo v I.lize, 2.místo na MČR České obce sokolské , kadeti- 9.místo v extralize kadetů , starší žáci – 1.místo v KP, 3.místo na MČR a v ČP , velkou výhodou oddílu je stálá návaznost na všechny kategorie

3. místo   Klub biatlonu Letohrad – družstvo žactva do 15 let (2.místo v Českém poháru) a dorostu do 19 let (1.místo v Českém poháru)

4. místo   TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – fotbal ,starší dorost – vítězové KP, po 15-ti letech postoupili do divize, po podzimní části jsou na 7.místě ze 16-ti účastníků

5. místo   Klub orientačního běhu Choceň – dorostenky a dorostenci – v České lize klubů 6.místo, v Českém poháru štafet 6.místo, ve sprintových štafetách 5.místo a ve štafetách dorostenců 3.místo, trenérem je Jiří Švadlena

 

KOLEKTIVY DOSPĚLÝCH

1. místo   TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - fotbal muži – muži vyhráli nečekaně divizní soutěž C 2016/2017 a poprvé v historii oddílu postoupilo do České fotbalové ligy (3.nejvyššší soutěž v ČR – veliký úspěch), po podzimu jsou na 11.místě  z 18 mužstev , trenérem je Vladimír Chudý

2. místo   Lokomotiva Česká Třebová kuželky muži – mužstvo se stalo vítězem 1.ligy a postoupilo do tzv.Interligy (mezinárodní soutěž), kde jsou v polovině sezóny na 3.místě

3. místo   TJ Lokomotiva Česká Třebová- hokejbal ženy – 2.místo na MČR, tři hráčky družstva hrají v reprezentaci ČR (Mistryně světa z Pardubic 2017), ve východočeském přeboru žen open se umístili v horní polovině tabulky, trenérem je Michal Broulík

4. místo   Volejbalový klub Choceň muži – nejúspěšnější mužstvo v Pardubickém kraji, v současnosti hraje 2.ligu a je na 2.místě, VK má ještě B mužstvo, které vyhrálo KP a hráli kvalifikaci o postup do 2.ligy, postup jim však unikl, v klubu ještě hraje družstvo žen – v KP na 2.místě

5. místo   SK Hokejbal Letohrad muži – hraji v Extralize a v základní části se umístili na 5.místě a probojovali se do play off, kde ve čtvrtfinále podlehli pozdějšímu Mistrovi ČR, celkově skončili na 6.místě, trenéry jsou Filip Červenka a Tomáš Friml

 

SÍŇ SLÁVY

Miloslav Chvátil , TOSK Žamberk , 70 let – nejvýraznější osobnost obnovy činnosti TK TOSK po roce 1969, 1974-2002 předseda klubu, v těchto letech zastupoval TOSK v okresních a oblastních tenisových svazech, hrál za 1.družstvo dospělých, trénoval mládež, byl vedoucím družstev, do dnešních dnů stále aktivní, vede dlouhodobou oddílovou soutěž, je autorem almanachů k výročím, v 70. až 90.letech výrazná postava tělovýchovy a sportu v Žamberku i v rámci okresu Ústí n.O.

 

REPRE V CIZÍM DRESU

Ondřej Moravec, 33 let – český reprezentant, v roce 2017 2.místo ve vytrvalostním závodě na MS v Hochfilzenu a 2.místo v rychlostním závodě ve SP v Kontiolahti

 

HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI

Pavel Richter a Lukáš Schauer – na MS v Hradci Králové mentálně postižených získali bronzové medaile v družstvech ve stolním tenise, na MČR ve čtyřhře 1.místo v kategorii mužů, v jednotlivcích 1.(Richter)  a 2.místo (Schauer)

 

VETERÁNI

1. místo   Vladimír Nebola, 47 let – TJ Spartak Letohrad, oddíl kulturistiky,benčpres, váhová kategorie do 83kg , MČR nad 40 let 2x1.místo, na MČR v Ostravě 2.místo, na MS v Litvě 5.místo, na ME nad 40 let ve Španělsku 1.místo – Mistr Evropy

2. místo   Jiří STRNAD, 71 let – Klub vodních sportů Žamberk – na ME ve Francii v kategorii dračích lodí muži senioři získal 1.místo na 200m a 500m, a 2.místo na 2000m

3. místo   Jana Matyášová, 52 let  - společnost Silvita spol. s r.o. Ústí nad Orlicí – 4.místo na MS veteránů v běhu do vrchu v jednotlivcích, 2.místo v běhu do vrchu v týmové soutěži na MS, absolvovala 52 závodů (5x 1.místo), v ČP 2.místo v ženách, 1.místo v poháru Iscarex 2017

 

TRENÉŘI, CVIČITELÉ, ROZHODČÍ

Michal Broulík, 29 let – trenér Lokomotiva Česká Třebová hokejbal, asistent trenéra reprezentace  ČR na MS v hokejbale 2017 v Pardubicích, trenér licence B, postupně v klubu trenér mládeže, mužů a nyní žen

Tomáš Friml , 34 let – trenér SK hokejbal Letohrad, hlavní trenér extraligového mužstva a šéftrenér mládeže, byl asistentem trenéra reprezentace ČR na posledním MS v Pardubicích ,kde skončili na 3.místě

Jiří Kouba,42 let – trenér volejbalu Sokol Česká Třebová II., dlouholetý úspěšný trenér, především v kategorii dívek, trenér prvoligových kadetek

Václav Lepša, 44 let – trenér Lokomotiva Česká Třebová,lední hokej –jeho specializací je trénink brankářů, během 9 let působení v oddíle se vlastní pílí vypracoval v regionálního trenéra ČSLH pro brankáře, svým zájmem a přístupem k tréninku motivuje k lepším výkonům nejen své svěřence,ale i své kolegy trenéry.

Milena Matějková,  63 let – TJ Sokol Sloupnice turistika – dlouholetá členka odboru KČT ve Sloupnici, kdysi vedoucí turistiky mládeže, kronikářka a propagační pracovnice odboru, nyní pokladní, spoluorganizátorka pochodu Sloupenskými lesy a mnoha výletů na území ČR i v zahraničí

Radek Neugebauer, 46 let – trenér tenisu TOSK Žamberk, dlouholetý hlavní trenér klubu,v letošním roce připravil a trenérsky vedl družstvo staršího žactva, v oddílu trénuje padesátku závodních hráčů a velkou skupinu začínajících tenistů, řada dalších hráčů a hráček je díky jemu umístěna na žebříčcích ČR i kraje

Oldřich Skalický ,56 let – Jiskra Ústí nad Orlicí - organizátor mládežnických výběrů OFS Ústí n.O., stará se o výběry OFS U10,U11,U12  , předseda komise mládeže OFS, člen komise mládeže KFS Pardubice

Milan Záleský, 80 let – dlouholetý rozhodčí atletiky Jiskra Ústí nad Orlicí

Více

NOVINKY


02.03.2018

Valná hromada OSS z.s. 2018

V souladu se Stanovami Orlického sportovního sdružení, z.s. svolává Výkonný výbor OSS z.s, volební valnou hromadu OSS z.s. na středu 18. dubna 2018 od 16:00 hodin. Jednání se uskuteční v Modrém salónku Kulturního domu v Ústí nad Orlicí, pozvánka s programem bude zaslána všem TJ,SK a svazům 10 dní před konáním VH. Vyzýváme již nyní TJ,SK a svazy k zasílání návrhů na předsedu OSS z.s., dále do výkonného výboru OSS z.s. a do revizní komise OSS z.s. na volební období 2018 až 2022.

Mgr.Luboš Bäuchel, předseda OSS z.s.


03.02.2018

Fotografie z NS 2017

Do sekce fotogalerie jsme přidali fotografie ze slavnostního vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2017 (vyhlášení proběhlo 22.ledna 2018).


15.10.2017

Nové emailové adresy na pracovníky OSS,z.s.

Mgr.Luboš Bäuchel – oss.uno@seznam.cz, Majka Ludvíková – majkaludvikova@seznam.cz, prosíme o vzájemnou korespondenci již na uvedené adresy.


archiv novinek >>

KONTAKT


Orlické sportovní sdružení
okresu Ústí nad Orlicí

Zborovská 213
56201 Ústí nad Orlicí
M: 777 736 319, 602 225 647
E: oss.uno@seznam.cz
IČ: 004 358 21
ČU: 2231611/0100